Austria w Internecie

Austria w Internecie

W większości austriackich miast istnieje możliwość publicznego dostępu do Internetu, a liczba takich punktów cały czas rośnie. Ceny kształtują się w granicach 4-8 € za godzinę, choć gdzieniegdzie można łączyć się z Siecią nieodpłatnie. Szczegóły na temat kawiarni internetowych i cen podano w części Informacja w poszczególnych miastach. Wiele hoteli i schronisk umożliwia swoim gościom darmowy dostęp do ich skrzynek pocztowych. Podróżując z własnym laptopem i modemem, można bez trudu podłączać się do pocztowych aparatów telefonicznych, płatnych przy okienku. Niestety, nie zawsze jest to możliwe w przypadku telefonów hotelowych, ale zawsze warto zapytać.

Austria w Internecie Mnogość informacji dostępnych w sieci jest szczególnie cenna dla podróżników. Można szczegółowo zaplanować swój wyjazd, szukając zniżkowych cen biletów lotniczych, zamawiając noclegi w hotelach, sprawdzając pogodę i plotkując z mieszkańcami wybranych terenów lub z innymi turystami na temat miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić (lub ominąć).

Nie ma w Sieci lepszego miejsca na rozpoczęcie poszukiwań niż strona Pascala (www.pascal.onet.pl), na której można znaleźć zwięzłe, ale treściwe informacje o prawie każdym atrakcyjnym turystycznie miejscu na Ziemi. Można tu również pooglądać kartki pocztowe od innych podróżnych oraz zajrzeć na tablicę ogłoszeniową, umożliwiającą zadawanie przedwyjazdowych pytań i dzielenie się wrażeniami z podróży po powrocie. Witryna Pascala pełna jest także nowinek turystycznych i uaktualnień większości najpopularniejszych pozycji wydawnictwa.

Obecnie wiele austriackich organizacji i instytucji posiada własne strony internetowe – adresy tych najbardziej przydatnych czytelnik znajdzie na stronach tego przewodnika. Strona www.austria.org oferuje wyczerpujące i, co ważniejsze, najbardziej aktualne informacje na temat tego kraju oraz całe mnóstwo odsyłaczy na inne strony tematyczne. Sieciową wersję dziennika Austria Today, z katalogiem usług biznesowych, można znaleźć pod adresem www.austriatoday.at. Na angielskie opisy wszystkich ważniejszych obiektów turystycznych internauci trafią na witrynie www.tiscover.com. Wyczerpującą wiedzę na temat Austrii oferuje również Austriacka Encyklopedia (www.aeiou.at), choć do korzystania z niej konieczna jest znajomość angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *