ROZRYWKI

ROZRYWKI

W miastach, a szczególnie w Wiedniu, można bawić się przez całą noc. Lokale są otwarte do późnych godzin nocnych i nietrudno znaleźć bar czy gospodę z tradycyjną bądź rockową muzyką. Niektóre z nich są wymienione w tym przewodniku. Warto się również zaopatrzyć w Winside, bezpłatny magazyn, dostępny w wielu lokalach, w którym są informacje o koncertach, wydarzeniach kulturalnych i wystawach na terenie całego kraju. Wiele kurortów narciarskich, takich jak choćby St Anton, proponuje bogatą ofertę możliwości spędzenia wolnego czasu po powrocie z narciarskiego stoku. Warto wiedzieć, że wiele austriackich kawiarni i restauracji w miarę zbliżania się wieczoru zawiesza swoje usługi obiadowe, przechodząc w tryb „pitny”.

W niektórych kinach filmy są wyświetlane w wersji oryginalnej, co na plakacie filmowym zaznaczone jest skrótem OF (Original Fassung) lub OV (Original Version). Skrót OmU (Original mit Untertiteln) oznacza film bez dubbingu, z napisami w języku niemieckim.

Sezon operowy, teatralny i koncertowy trwa od IX do VI. Tanie bilety na miejsca stojące są często do kupienia tuż przed rozpoczęciem przedstawienia. Będąc już w środku, dobrze jest zawiązać szalik na poręczy lub balustradzie balkonu i w ten sposób w czasie przerwy zarezerwować sobie miejsce stojące na czas przedstawienia. Mając kłopoty z gotówką, warto zapamiętać, że często można za darmo dostać się na te miejsca w czasie pierwszego antraktu.

Kasyna

Gracze mogą pofolgować swoim namiętnościom w dziesiątkach kasyn w całym kraju, łącznie z Wiedniem, Grazem, Linzem, Innsbruckiem i Salzburgiem. Pula w Black Jacku, ruletce i innych grach wynosi od 3,65 € (7,30 € po 19.00) do sumy, na którą i tak mało kto może sobie pozwolić. Wstęp jest wolny, ale przed wejściem trzeba się wylegitymować. Żeby móc rozpocząć grę, należy wykupić pierwsze żetony o wartości 22 € za 19 € (żetony te są innego koloru, nie można więc ich po prostu spieniężyć i wyjść). Przy stołach do gry jest wymagany elegancki strój: koszula z kołnierzykiem, krawat (w zimie) i marynarka (marynarkę i krawat można czasem wypożyczyć na miejscu pod zastaw pieniężny, który jest potem zwracany). Kasyna czynne są zwykle 15.00-3.00. Czasem wydzielone jest pomieszczenie z automatami do gry, w którym nie obowiązują już wymagania co do stroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *